Plavu dobře, plavu rád. Na plovárně s Markem Eben... Ehm, Hitmanem GO. Pokud tuto tahovou logickou hříčku (či jakoukoli jinou, ze které právě Hitman čerpá) znáte, tak přesně víte, na čem se Swim Out jste. Protože je nemlich ten samý princip, pravidla i design. Pouze s jiným tématickým zastřešením.

Máte tedy obrazovku představující bazén, musíte se dostat ke schůdkům, po každém vašem tempu se pohnou i všichni ostatní plavci v bazénu a nesmíte se s nikým srazit. Jednoduché že? Ano, ale samozřejmě to má nějaké ty háčky. Přibývají typy plavců (či později ve hře, když se dostanete na řeku, tak rybáři, kajakáři apod.), každý se svým specifickým pohybem a tak budete odpozorovávat a propočítávat vzorce pohybu, aby se vaše dráhy nezkřížily. K tomu vám dopomůže i sem tam nějaký ten předmět (nafukovacím míčem přerušíte na jeden tah pohyb jiného plavce, potápečské brýle vám umožní učinit tah bez vašeho pohybu apod.).

Děje se tak v sednoucí uklidňující stylizaci, vše je intuitivní, hratelnost okamžitá. Problém je, že to nepředstavuje skutečnou logickou výzvu, protože i ty nejtěžší levely se dají projít bez výraznějšího zapojení mozkových závitů prostým pokus-omyl, navíc levelů je překvapivě málo a zároveň je až příliš patrné, že původ titulu je na mobily s konceptem "mám tři minuty do příjezdu autobusu, tak si zahraji (a dohraji) jeden level". Jediný, byť i tak sotva znatelný, náznak výzvy představují pouze některé sekundární úkoly jako splnit daný level v určitém počtu tahů, posbírat veškeré předměty apod.

Je to dobré, je to sympatické a dotažené stylizací, která tomu dává osobitost, ale je to krátké a bez výzvy. Na mobil/Switch/tablet na cesty jako výplň na pár minut se to snad ani nedá nedoporučit, ovšem pro souvislejší hraní (dejme tomu několik desítek minut v kuse) při sezení u počítače a logickou výzvu ne.

Reviewed on Jan 18, 2024


Comments